Для того, щоб ваше подвір’я завжди виглядало гарно та затишно, вам необхідний правильний догляд за тротуарною плиткою і знання, чим відмити бруківку від забруднень.
Належний догляд за тротуарною плиткою не потребує значних фінансових витрат. Натомість важливо «не запускати» бруківку, регулярно чистити її від бруду, негайно видаляти плями, що зʼявилися з тих чи інших причин, а також проводити профілактичні обробки задля захисту від негативного впливу кліматичних та біологічних чинників. При цьому необхідно чітко розуміти, чим помити бруківку, і які методи є нерекомендованими.
Такі, здавалося б, елементарні заходи дозволять не лише підтримувати відмінний вигляд вашого подвір’я, викладеного тротуарною плиткою. Систематичний та правильний догляд за бруківкою суттєво продовжить її довговічність.
Гарне і затишне подвір’я завжди асоціюється із акуратною та чистою бруківкою. Але навіть найвідповідальніші господарі не застраховані від побутових забруднень у процесі життєдіяльності.
Для того, щоб правильно почистити бруківку, необхідно розуміти, від якого саме типу забруднення проводитиметься очищення.
Зі звичайними побутовими забрудненнями, такими як грудки землі, болото, залишки їжі, опалі з дерев фрукти та ягоди тощо впоратися дуже легко. Для цього достатньо кожних 2-3 дні підмітати та змивати проточною водою з допомогою шланга викладені бруківкою зони.
Забруднення бруківки цементним розчином є дуже небажаним та небезпечним для її структури. Завдяки своєму складу цемент дуже легко проникає всередину бруківки і при видалені може псувати її зовнішній вигляд. Тому, працюючи із цементним розчином, будьте максимально обережними, щоб не забруднити ним тротуарну плитку.
Але якщо вже така неприємність трапилася, тут важлива оперативність видалення цементу, поки він глибоко не проник у структуру каменю.
Видаляти цемент із бруківки рекомендується лише з допомогою спеціальних хімічних засобів на основі слабких кислот. Такі розчини проникають всередину забруднення і руйнують структуру налиплого цементу. При цьому структура бруківки залишається неушкодженою та зберігає свої властивості.
Категорично не рекомендується очищувати бруківку від цементу з допомогою «вандальних» засобів - зубила, лому, молотка. Адже видаляючи налиплий цемент таким чином, ви водночас пошкоджуєте саму бруківку.
Також не поспішайте видаляти цемент з допомогою «дідівського» методу з інтернету. Йдеться про посипання налиплого цементу сіллю та змочування водою. Так, таким чином вам вдасться частково зруйнувати структуру цементу і видалити його. Але недоліком такого методу є одночасне руйнування структури бруківки, яка втрачає свої характеристики від солі.
Забруднення бруківки мастилом не є настільки критичним, як у випадку із цементом. Але тим не менш видаляти такі плями також непросто. Тож намагайтесь їх уникати.
Якщо ж така неприємність трапиться, то памʼятайте, що найкращим рішенням для видалення плям є обробка спеціальними миючими засобами. Вони відмінно видаляють забруднення і не пошкоджують при цьому структуру тротуарної плитки.
З «підручних» засобів видалення безпечним методом для очищення бруківки від мастила є пісок. Зокрема, на свіжу пляму необхідно висипати трохи сухого піску, який втягне в себе мастило. Пісок потрібно залишити на плямі протягом 15-20 хвилин, а потім змести віником. Після цього відповідну ділянку рекомендується промити протічною водою і зачистити щіткою. Процедуру можна повторити кілька разів.
Проростання небажаних рослин у швах між тротуарною плиткою - дуже поширена проблема. І найчастіше причиною цього є певні помилки на етапі укладання бруківки.
Детальні поради, про те, як провести чистку бруківки від трави та моху ви знайдете у нашому блозі.
Обираючи хімію для миття бруківки важливо звернути увагу на те, чи рекомендовані відповідні миючі засоби саме для догляду за тротуарною плиткою і чи безпечні вони для її поверхні. Адже від цього залежить і зовнішній вигляд, і тривалість експлуатації вашого покриття.
Згрубша, хімічні засоби для догляду за бруківкою можна розділити на кілька видів:
У спеціалізованих будівельних магазинах та гіпермаркетах ви знайдете доволі широкий вибір професійної, якісної та безпечної для бруківки хімії для догляду за нею. А також детальні рекомендації щодо застосування цих засобів.
Тож, як ви бачите, догляд за бруківкою — справа зовсім не складна. Але відповідальна. І потребує насамперед розумного підходу, регулярного миття та правильного підбору хімічних засобів догляду за тротуарною плиткою.